Tallinn Fashion Week: kuidas me ajalugu tegime

Tallinn Fashion Week: kuidas me ajalugu tegime

No teate seda tunnet, kui saab läbi projekt, mida oled väga nautinud ja armastanud, aga mis on pakkunud ka mitmeid väljakutseid? Tallinn Fashion Week seda just seekord (tegelikult on iga kord olnud, ükskõik, mis rollis ma seal ka ei ole) oli. Tänu koroonaviiruse levikule tuli palju teha teistmoodi, aga tehtud ta sai! Jagan siin ka mõningaid pilte lavatagusest melust.

Purgis! Talllinn Fashion Weeki meeskond pärast kahe võttepäeva möödumist.

Koroonaviiruse levik on löönud ilmselt kõikide elud sassi, olime ka meie TFW tiimiga ootamas moenädalat ning disaineritel olid kollektsioonid valmis märtsikuuks toimuvaks moepeoks. Siis aga tuli juba kõigile teada 2 + 2 reegel, mida ma siin lahti seletama ei hakka ja oli vaja asjad ümber mõelda. Mulle hirmsasti meeldis TFW loovjuhi Aldo Järvsoo kommentaar, mille ta Facebooki postitas, seega jagan seda siin:

“Tallinn Fashion Weekist kui maailma esimesest virtuaalsest moenädalast. Keegi ei ”soovitanud tungivalt” ega ka ”keelanud” meil toimuda btw. Lihtsalt ise mõtlesime oma ”naiseliku intuitsiooniga”, et hallooo! mida kuradit, me ju ei saa kedagi ohtu seada ja peame muul moel toimuma. Sai siis virtuaalne moenädal, esimene maailmas, nunnult kodumaine ja imeline!”

Moelava ja modell Adeline.

“Ei olnud seda muide kerge teha, Henri Keerutaja videografeeris kaks nädalt, RGB tiim orgunnis MEHED, valguse, muusika, lava… Kristina Herodes hoolitses oma kambaga intekate eest, Meisi Volt tegi megalt meediat.” (Aitäh, Aldo!)

Mina ja Kristina Herodes, khm, tööhoos.

Kuna palju inimesi ei tohi ühes ruumis ninapidi olla, siis oli RGB laohoone hea avar koht, kus show’d teha – rahvas oli hajali, sai hoida kahemeetrist vahet ning kohapeal olid ainult väike videotiim, TFW tiim (peakorraldaja Anu Kikas, lavataguse koordinaator Renata Lensment, fotograaf Erlend Štaub ja mina), lisaks veel ajakirjanik Kristina Herodes videograafiga, kellega ülekande jaoks vaheklippe salvestati.

Meisi, Kristina ja Renata esitlemas olukorra hetkeseisu.

Moeloojatele oli edastatud palve tulla kohale koos modelliga, teda ise riietada. Modellidele oli edastatud palve ise endale meik ja soeng teha. Kui show oli tehtud, lahkus disainer/stilist modelliga ning Renata desinfitseerits stanged ning sai tulla uus nö vahetus.

Moelooja Anu Ling pärast show’d end veega värskendamas.

Meie eesmärk oli mitte hoida näiliselt rahvahulka kohapeal miinimumis, vaid seda ka päriselt teha, et oht kõigile oleks võimalikult väike ning keegi siiski sealt Covid-19 ega mõnda muud viirust omale ei püüaks. Suur respect Anule, kes selle asja nii targalt ära organiseeris.

Kui soovid pisut kuulamist, siis andsin Kadri Kruusi podcastile intervjuu:

https://open.spotify.com/episode/2vxXWYd1rVD3I8QSeXUtDf
Kirge ja innustust nii elust kui moest
Jah, see vahva moment, kui korraks ka ise taas mikrit käes hoida sain 🙂 Nimelt kutsusin üles osalema #TFWfrontrow-l ning ennast kõikidel moefännidel sotsiaalmeedias näidata.

Kogu sellise asja organiseerimise juures, kui pinge ja hirm on ühiskonnas laes, ei saanud me kohapeale kajastamiseks kutsuda pressi, blogijaid, moemõjutajaid – ainult Kristina Herodes tulistas püstolreporterina vägevat sisu Sõbranna ja Elu24 portaali. Seega oli eriti rõõm kuulda ja näha, kuidas näiteks saated nagu “Duubel”, “Terevisioon” ja “Õhtu” siiski meie sündmust kajastasid, hoolimata sellest, et telet kohapeale kutsuda ei saanud. See oli siiski ajalooline – teha SELLISTES tingimustes sellist sündmust! Nii äge!

Moepüstolreporter Kristina Herodes proovimas selga Katrin Aasmaa säravat loomingut.

Jagan veel Aldo Järvsoo mõtteid: “Usun, et ma ei ole ainus disainer, kes sai elus esimest korda istuda ”saalis” esireas oma show’l.
Tavaliselt olen ma korralikus kardiotrennis tagaruumis, kus loomulikult on mõni ese ununenud stuudiosse, keegi alati ei leia kingi üles, mõni kleit läheb alati valetpidi selga ja tagaruum on veel kottpime ka, et pealtvaatajatele jääks mulje, et modellid lihtsalt vahetavadki rahulikult riideid 2minutiga ning backstage on see imedemaa, kus kristallpokaalid kõlisevad kokku ja moekunstnikud sätivad tunde siidlehve õigesti seotuks. Oh ei.”

Aldo mõtteid olen ka ise kogenud, olles eelmisel TFW-l Tallinn Dollsi moemaja tiimis, mäletan väga hästi, kui raju andmine backtage’is oli. Praegu oli sellega võrreldes palju rahulikum, hoolimata sellest, et disaineritel oli salvestusel piiratud aeg võtta, mille jooksul oma show ära teha.

Fotograaf Erlend koos Tim Bluzi modelliga.

Tegin ka ise ühe moenädala teemalise podcasti Anne & Stiili veebi. Külaliseks oli Kristina Viirpalu:

https://open.spotify.com/episode/2l6o2UNugbTiFsGMwTOATv?si=J-SHv0wjRDOum7ijWmwqJA
Moelooja Kristina Viirpalu Eesti naiste stiilist ja kriisiajast: defektidest tuleb alati luua efekt

Lisaks läks nii toredasti kihama sotsiaalmeedia! Kuna me publikut kohale kutsuda ei saanud, tegime Instagrami üleskutse #TFWfrontrow, et inimesed jagaks ka teistele näha oma moenädala rõivakomplekti. Kui mõningad TFW esireas istunud või suure moefännina pildis olnud inimesed olid kadunud või üsna vaiksed ja ilmselt (võib-olla) piilusid rahulikult kodus show’d ära, siis teised näitasid oma siirast poolehoidu kodumaisele moekunstile ning elasid täie rinnaga kaasa, näidates ja levitades ka teistele, et VAU, SELLINE asi toimub! Vabandust mu õhinat, aga no tõesti, minu jaoks oli moenädal nagu soe päike selles kodus istumise ja töökohtade kaotamise maailmas.

Muidugi on ka viimaste kuude elu palju mulle õpetanud inimeste kohta, mida ma varem ei osanud näha või eeldada-uskuda. On ühed, kes järjepidevalt tõestavad, et nendega saab minna läbi tulest ja veest – nad teevad asju “mängleva kerglusega”, aga samas kire ja suure tööga, aga teised, kes justkui tunnevad, et kui nad piisavalt palju isiklikku tähelepanu ja hellitamist ei saa, siis ei huvitu nad asjast väga. Pigem näiliselt.

Proovimas selga Mariliis Niine veekindlat loomingut.
Mariliis Niine looming modelli seljas
Mariliis Niine tagaplaani, tema modell eesplaanil vahetult enne show salvestamist.
Mariliis Niine modelli jalavarjud.

Muide, Mariliis Niine on selline noor äge tegija, kes lõi oma brändi Waterproof Knitwear. Nagu nimigi ütleb, siis on tegemist veekindlate kudumitega. Proovisin ühte selga ja pean tõdema, päris palju kaalus – aga äge! Hoian talle pöialt!

Nüüd veel mõningad nopped, mida mul telefoniga tabada õnnestus:

Diiva Anu Saagim noore disaineri Tim Bluzi loomingus.
Katrin Aasmaa modell enne show algust.
Katrin Asmaa kollektsiooni rõivaste detailid.
Katrin Aasmaa modell aega viitmas.
Noor disainer Cärol Ott oma kollektsiooni kübarat esitlemas.
Cärol Otti looming lava ootel 🙂
Õrn ja naiselik: Moelooja Liisi Tui oma brändi Virtuoza loomingus.
Modell Adeline kandmas Riina Põldroosi suvist iludust.
Kristina Herodes proovimas selga Mammu Couture loomingut
Modell Ketlin Bachmanni loomingus.
Peakorraldaja Anu Kikas ja ajakirjanikust modell Anu Saagim 🙂
Renata esitlemas moenädala ametlikku janukustutajat Borjomit!
Fotograaf Erlend tagaplaanil ja maskiga maskeerunud mina esiplaanil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga