PARIMAD kaadrid presidendi vastuvõtult EV106

PARIMAD kaadrid presidendi vastuvõtult EV106

Mul oli suur au 24. veebruaril pildistada Eesti Vabariigi 106. aastapäeva vastuvõttu. Nüüd, kui käes aprillikuu, on parim aeg vaadata tagasi parimatele kaadritele ning jagada telgitaguseid.

Ma isegi ei tea, kust see tuhin tuli, et soovin vastuvõtule minna. Ilmselt lihtsalt sellest, et armastan väga fotograafiat ning ilusaid sündmusi, mille jaoks on inimesed vaeva näinud ja pühendumusega töötanud. See on ka parim koht, kus silmata ilusat kodumaist disaini. Kuna ma polnud ammu sündmuseid pildistanud, siis see soov minus oli nii suureks kasvanud ning mul oli tohutult hea meel, et sain TV3 veebi jaoks Estoniasse vabariigi aastapäeva kajastama minna. Vaata minu koostatud ja pildistatud kõige stiilsemate külastajate edetabelit SIIN. Nüüd on minus kasvanud tuhin oma tehnika park veelgi suuremaks kasvatada, aga see selleks, peab kõvasti tööd tegema, et 3500 eurot maksev uus bänger objektiiv osta.

Pildistamine kohapeal polnud sugugi lihtne. Otsustasin, et ma ei soovi välguga pilte teha ning minu tugevus on otsida ja näha valgust. Koridorid aga on Estonias kitsad ning fotoseina, mille ees külalisi jäädvustada, kahjuks sel korral ei olnud. Kui nüüd aus olla, siis soovisingi teha teistsuguseid pilte, mitte fotoseina omi. Muidu on lihtsalt igal fotograafil samad kaadrid ja see mulle huvi ei pakkunud. Tahtsin olla kunstiline.

Eesti sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo valis ta selga moelooja Jeromansi kleidi ning jalga Maison Margiela legendaarsed Tabi jalanõud. Tema tütar Paula kandis Cärol Otti kostüümi ja ehtekunstnik Claudia Lepiku disaini. 

Kõige valgusjõulisem objektiiv, mis mul olemas, on aga 50mm f1.8, seega on ta üsna kitsas, et kitsastes koridorides pildistada ja vahepeal juhtus, et sain turvameestelt märkuse, et tõkestan liiklust. Niisiis nägin veel rohkem vaeva, et rahulikke nurki välja kaevata, kuhu imekauneid naisi poseerima viia. Ma arvan, et see õnnestus mul suurepäraselt ja olen nii rõõmus, et selle suure fotoampsu omale võtsin! Tõeline kaif oli end loominguliselt välja elada ning stiilseid naisi ja mehi sellisel ilusal sündmusel otsida.

Ma poleks kunagi aimanud, et lauljatar Alika Miilova on nii fotogeeniline. Ta kandis vastuvõtul vintage kleiti.
Ma vist olekski end teda pildistama unustanud, kui poleks suurt melu ümber olnud…
Selle kaadri tegin ma jooksupealt. Pressil paluti oma ruumi minna ning rahvas liikus saali etendust jälgima. Vahetult enne poseerisid Anastassia Kovalenko-Kõlvart ja Evelin Oras veel Kristen Michali telefonile. Mõlemad kandsid Liisi Eesmaa loomingut.
Sirje Karise aastapäeva rõivastuse looja oli Eesti Kunstiakadeemia moedisaini professor ja moelooja Piret Puppart. Disaini idee sai tõuke vanimast vöökirjast ning see oli põimunud kolmemõõtmeliseks sõnumikandjaks, mis ühendas pärimust tänapäevaga. Rõivastuse valmimisele aitasid kaasa vöökirja meister Anneli Johannson ja rätsep Agne Talu. Selle juurde aitas temaatilised ehted leida kunstnik Sigrid Kuusk.
U-20 Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali pälvinud kõrgushüppaja Elisabeth Pihela valis vastuvõtule Riina Põldroosi lavendlikarva siidist iluduse, juuste alt piilusid Tanel Veenre kõrvarõngad. Tema ema, Katrin Pihela, valis selga Ketlin Bachmanni loomingu ning Sigrid Kuuski efektsed kõrvarõngad.
Üks mu lemmikuid vastuvõtu kleite oli taaskord Liisi Eesmaa looming imekauni Keit Pentus-Rosimannuse seljas. Kleit mõjus värskelt nagu tärkav kevad.
Isa-tütre hetk – president Toomas Hendrik Ilves tütre Kadri Keiuga.
Aastaid presidente stiliseerinud ja neile moenõu andnud moelooja Anu Lensment omaenda loomingus.
Skulptor Edith Karlson üllatas muidu enamjaolt turvaliselt riietusega mängiva seltskonna seas komplektis, mis on ühtaegu harmooniline, aga ka segadust tekitav. Suurepärane värvide, tekstuuride ja mustritega mäng tasub ära, sest sellise riietusega juba keegi niisama vastu ei jaluta. Tõeliselt kevadine ja helge meeleolu, mida tasakaalustab Johanna Ulfsaki range peene triibuga pükskostüüm.
Video-, performance’i- ja teatrikunstnik Ene-Liis Semper üllatas vastuvõtul välismaalt soetatud hõbedase kostüümiga, mida ehtisid rohelised, sinised, lillad lilleõied. “Professionaalina on mul aeg-ajalt õnne leida asju, mille potentsiaali ma oskan ära tunda,” kostis ta mulle vastuvõtul. Veelgi erilisemaks muudavad ekspressiivse komplekti ehtekunstnik Laine Parbo 1967. aastal loodud hõbedast originaalkomplekt, mis kannab nime “Soobel”.
Käekott, mis võitis võitis mu südame, aga kahjuks enam selle noore kunstniku nime ei mäleta, kes selle disainis…
Marian ja Jaak Aab peohoos. Mariani kleidi disainis Piret Puppart ning nagu kuulsin, on tegemist ilusa taaskasutusega.
Poliitik Jüri Ratase abikaasa Karin kandis vastuvõtul Hanna Korsari üht õlga paljastavat õhtukleiti. Korsari looming näitab, et lilleline printmuster ei pea sugugi mõjuma naiivselt ja lihtsakoeliselt, vaid võib välimusele anda hoopis ka kunstipärase puudutuse.
Liis Elli enda disainitud kleidis ning FÄSH accessories kõrvarõngastega.
Tennisist Anett Kontaveit šikis mustas Lilli Jahilo kleidis.
Eesti Kunstiakadeemia moedisaini professor ja moelooja Piret Puppart on alati kindlapeale üks huvitavamaid riietujaid seltskonnas, nähes välja unikaalne ja julge. Kimonolõikelist kleit-mantlit täiendavad Sigrid Kuuski kõrvarõngad ja eritellimusel valminud vöö.
Vaadake vaid, kui särav on president Kersti Kaljulaid! Tõesti, tundub, et pärast ametiaega on tema stressitase palju madalam ja ta on justkui õitsele löönud.
Andrus Ansp ja Kersti Kaljulaid.
Vastuvõtult ETV-sse otseülekannet teinud saatejuht Grete Lõbu oli nõus hetkeks mulle poseerima. Ta kandis Karin Raski loomingut.
Kihnu esindus! Mõni ehk teab, aga ka minu juured on Kihnus, seega oli vahva taas mõnega sealt pisikeselt saarelt tuttavaks saada. Maria Michelson poseerib mulle koos oma vennaga.
Taavi Rõivas ja Luisa Rõivas. Lauljatar ja poliitik Luisa valis vastuvõtule Tallinn Dollsi helkiva loomingu.
President Alar Karis ja Sirje Karis peohoos.
Poliitik Riina Solman valis vastuvõtule Riina Põldroosi kleidi, aga kõik sai hoopis alguse sõle kandmise soovist. Et komplekt oleks täiuslik ning Eesti rahva kultuuri veelgi enam toetav, valmisid sõle juurde Piret Torm-Kriisi ehted. Muideks, ka ehete peale panemise järjekord on oluline – miski ei ole Riina välimuse juures juhuslik.
Ise kandsin vastuvõtul aga Alexanderlingi loomingut. Soovisin näha välja pidulik, omanäoline ja etiketile vastav, aga mitte liigselt külalistest üle särada, sest olin seal ju siiski tööl ja sündmust kajastamas. Usun, et see õnnestus mul hästi! Ajatu kleidiga oli mugav pildistada. Meigi võlus mulle Yves Saint Laurent toodetega brändi esindaja Anna Bulgakova.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga