TOP 5: Lilli Jahilo ajatu looming igas vanuses naisele

TOP 5: Lilli Jahilo ajatu looming igas vanuses naisele

Moedisainer Lilli Jahilo tuli välja uue, hooaegadeülese kollektsiooniga “Fleur”, mille esimest võrratut teaser-kaadrit nägin ajakirja Säde kaante vahel. Nüüd sain küüned taha kogu moeseeriale, et ka teiega oma lemmikuid esemeid jagada.

Lilli Jahilo on Eesti disainer, keda fännab Rootsi kuningapere ja ega pole mina kehvem – kannaks pea igat asja, mida ta oma tiimiga on loonud. Tema uus kollektsioon põimib omavahel pidulikkust ja east sõltumatut naiselikkust. Naiselikkust pühitseda võib ju igas vanuses ja täpselt seda ma soovitan ka igal naisel teha. Nautida iseennast ja oma häid omadusi, end igapäevaselt kiita, isegi kui enesetunne pole alati nii hea või kui tundub, et miski ei suju. Üks viis on näiteks endale hommikul kerge jumestus teha ja midagi kaunist selga vaadata. Miks mitte siis seda juba kodumaise disaineri värske kollektsiooni seast.

“Usun, et pidulik mood on varasematest standarditest välja kasvamas ning naiste rollid ja vanuselised piirid on hägustunud, võimaldades end vabalt ja unikaalselt väljendada,” räägib Lilli uuest kollektsioonist, mis sisaldab käsitsi kootud kudumeid, žakaarkangast kleite ning orgaanilisest ja taaskasutatud puuvillast komplekte.

Moedisaineri sõnul mõjutab igat uut kollektsiooni eelmine ja loomulikult kõik see, mis meie ümber toimub. “Praegu tunnen, et tahan luua helgust, justkui vastandudes kõigele sellele, mis maailmas toimub,” sõnab Lilli, lisades, et kollektsiooni luues mõtles ta palju ka sellele, kuidas on ajaga muutunud naiste rollid ja vanuseline defineerimine. “Naise vanus viitab vaid maailmas elatud aastatele, ent ei tähenda midagi enamat. Nii on ka riietusnormid muutunud,” jätkab moedisainer, lisades, et teda inspireerivad väga palju tema mitmekülgsed moemaja kliendid.

Teisalt soovis Lilli Jahilo vaadelda uue nurga alt pidulikku riietust ning tõstatada küsimuse, kas käsitsi kootud kampsun, mis sisaldab kümneid tunde käsitööd, maailma parimaid lõngu ning hoolt ja armastust, kvalifitseeruks piduliku rõivana, või kas lühikeste pükstega võiks minna kokteilipeole. “Just pükste, pluuside ja eraldiseisvate toodete rohkus ning kombineerimisvõimalused muudavad selle kollektsiooni ka varasematest mängulisemaks.” Pean tõdema, et Lilli on õigel teel, sest olen ka ise aina enam vaatamas just kostüümide ja komplektide poole ning nuputan enne soetamist, kui kerge on neid esemeid teistega kombineerida.

Nagu Lilli Jahilo kollektsioonidega tavaks, ei sõltu ka tema uusim looming hooaegadest. See tähendab, et kollektsioonis olevaid tooteid on võimalik tellida aasta läbi. Selline lähenemine on ühtlasi ka säästlikum, sest toodetakse vaid neid mudeleid, mida reaalselt tellitakse.

Nüüd aga on aeg välja tuua minu lemmikud esemed, mille soetaksin kohe silma pilgutamata!

Seda komplekti nägin värske ajakirja Säde kaante vahel ja see võlus mind silmapilkselt. No milline kangas ja milline kevadiselt õrn ja helge print! Roosa alatooniga metallik toob päikese välja ja on väga moodne, sobides kanda nii vabal ajal teksadega kui peol diskokuulina särades.

Mulle tohutult meeldib, kuidas Lilli käib ümber plisseeritud kangaga. Komplekt mõjub lihtsalt nii tohutult värske, modernse ja helgena ning on mugav kanda ka teiste rõivaesemetega. Lisaks annab nutikas disain juurde sihvakust ja pikkust, mida minusugune lühike naisterahvas alati tähele paneb.

Justkui kevadsuvine positiivsusest pakatav nahkhiir! Ei saa ma üle plisseeritud kangast, mis on saanud õrna ja naiseliku lillemustri kuue. Pihta rõhutav vöö muudab kleidi eriti naiselikuks, aidates esile tuua keskkoha ning vajadusel varjates kohti, mida maailmale esitleda ei sooviks.

Käsitsi kootud valge kampsun ja seelik mõjuvad nii naiselikult, romantiliselt, nukulikult, et tahaks kohe kimbu õrnroosasid roose osta ning kohtingule minna. Jah, ise endale roose osta, sest see kuidagi nii õhkub naiselikust energiast, et ülejäänud roosid ronivad juba ise tuppa lauale! 😉 Lisaks olen ma suur valge ja punase kombinatsiooni imetleja, seega kiitused kaunile stilistikale!

Viimaks kleit, mis minu silmis lausa karjub Prantsuse Riviera või suvise Pärnu ranna promenaadi järele. Kõik selles lausa õhkab puhkuse kergusest! Lisaks meeldivad mulle tohutult kleidi puhvis varrukad. Hõlmik-kleidi lõige aga on ajatu ja sobib igale naisele igal ajahetkel!

Need olid minu Top 5 lemmikut, aga inspiratsiooni jagub kollektsioonis küll ja veel. Vaata allpool ka teisi kaadreid.

Fotode autor: Riina Varol
Fotograafi assistent: Karmel Kull
Stilist: Liis Plato
Modell: Hedvig Maigre (MJ Models)
Meik ja soeng: Mammu
Loovjuht: Helene Vetik (Hmmm)
Ehted ja aksessuaarid: Sigrid Kuusk, Kaubamaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga