Moeuudis: Tiina Talumees võtab sel kevadel ette uued väljakutsed

Moeuudis: Tiina Talumees võtab sel kevadel ette uued väljakutsed

See kevad on meieni saabunud hoopis ootamatul moel ning Eesti disainimaastik on ülehelikiirusel pidanud uute oludega kohanema ja kogu oma tegevuse digitaalmaailma ümber kolima. Nii on seda teinud suursündmus Tallinn Fashion Week, aga ka erinevad moeloojad, kes oma kollektsioone samuti veebis esitlevad.

Kui enne moenädalat sai veebis nautida näiteks Diana Arno etendust, siis nüüd esitleb oma kollektsiooni online’i vahendusel ka Tiina Talumees. Suvekollektsiooni “FREEstyle” esmaesitlus leiab aset 14.mail kell 20:00. Täpsema info leiab kodulehelt ja Facebookist.

Foto: Oliver Moosus

„Meie uus reaalsus on minu igapäevatööd muidugi väga palju muutnud. Olen alati uskunud personaalsesse lähenemisesse ja seetõttu ei ole ma kunagi näinud põhjust luua näiteks e-poodi. Olude muutumisel, aga oli virtuaalse müügiplatvormi loomine eluliselt vajalik ja nädalaga oli kogu meie moestuudio vaja kolida veebi,“ räägib Tiina Talumees. „Tegelikult päris tore adrenaliin on kuulda telefonis pidulikku piiksu ja vaadata, milline kleit on uue omaniku endale leidnud. Muidugi aga ei asenda see kunagi otsesuhtlust ja seda mõnusat sünergiat, mis tekib kliendiga vahetult kohtudes ning loodame, et see osa minu tööst ikka ka ajaga taastub.“

Foto: Oliver Moosus

Ka selle kevade rõivamood on oludega adapteerunud ja pigem praktiline, mugav ning veelgi läbimõeldum, sest kandja vajadus on palju muutunud. Tiina Talumehe tuliuus kollektsioon “FREEstyle” on inspiratsioonina spordi-ja vabaajarõivastest väga mitmeti kantav, elav, värviline ja Tiinale omaselt kauni naiseliku puudutusega. 

Foto: Oliver Moosus

Uue kollektsiooni valmimisega on Tiinal alati planeeritud ka suurejoonelised moeshowd, mida juba pool aastat varem ette valmistama hakatakse. See kevadhooaeg vajas aga täiesti uut lähenemist. „Tegelikult märtsis oli üsna selge, et midagi tavapärast sellelt hooajalt oodata ei saa ja sel korral ei ole mul võimalik esitleda oma kollektsiooni suurel laval, prožektorite valgusvihus, ootusäreva publiku ees. Tuli hakata valmistuma teistmoodi lahendusteks ja esimest korda elus filmisime me kollektsiooni üles moevaatemänguna, mille toome hoopis vaatajate ette digitaalsel kujul, otse nende elutuppa,“ sõnab disainer. „Äärmiselt teistsugune kogemus on olnud kogu see valmimise protsess. Filmimisel hakkavad mängima hoopis teised tegurid kui live-show‘l ja seega oli kõik vaja täiesti nullist üles ehitada. Aga kui tavaliselt enne showd on mul ikka väikene mõnus närv sees, siis seekord on kõik olnud küll väga ebaharilikult rahulik. Isegi liiga rahulik,“ naerab Tiina.

Foto: Oliver Moosus

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga