Tähelepanekud seoses kriisiolukorraga

Tähelepanekud seoses kriisiolukorraga

Praegune aeg toob ideaalselt välja küljed, mida muidu ehk inimestes ei näe. Saab teada, kes on kes ja mis on tema varjatud mõtted ja seisukohad. Toon välja mõningad tähelepanekud, mis mu mõtetesse pidama jäänud. Postitus on subjektiivne ja puhtalt minu arvamus, seega ei eelda ma, et lugeja peaks nõustuma kõigega, mida kirjutan 🙂

Igasugune rahvameditsiin versus tavameedia. Jah, see on okei, kui ravida haigusi raviteedega või vaadata homöopaatia poole, aga ei ole okei kritiseerida peavoolumeedias ilmunud teadlaste artikleid, mis selgitab täpselt, mis on viirus ja mis on bakter ning kuidas neid tappa (jah, näiteks baktereid tappev äädikas ei sobi viiruse kõrvaldamise jaoks ning igasugune käsitööseep või beebi pepule mõeldud puhastuslapp ei tapa viirust), sest “ma ei usu midagi, mida massimeedia kirjutab”. See sama massimeedia EI SAA ega EI TOHI kirjutada kontrollimata asju, sest siis võtab ta vastutuse leviva valeinfo eest. Kõik, aga mida su hea tuttav või keegi internetis kuskil oma kanalis või sotsmeedias kirjutab, on suue tõenäolisusega kontrollimata info.

Lisaks ei tea me täpselt, mida me täpselt sööme, kui alternatiivmeditsiini tarbime. Võib juhtuda, et mõni edasimüüja või vahelüli on sinna pannud midagi sellist, mida me tarbima ei peaks (või lihtsalt suvalist mahuainet, mis ei tee ei halba ega head). Ühesõnaga, soetagem kindlatest, kontrollitud allikatest oma asjad ja info. See aga on kindel, et kui apteegist omale midagi ostame, siis seda on kontrollitud palju kordi ning ravimifirmad ei saa endale lubada müüa asja, mille toimeained ja sisaldus pole kindlalt teada.

See, kui sa viirust ja selle mõjusid otse pole näinud, ei tähenda, et ta ohtlik ei oleks. Jah, nii mõnigi meist võib viiruse (ükskõik millise) püstijalal läbi põdeda nii, et me arugi ei saa. Võib-olla on väike köha või nohu ja energialangus, aga midagi hullu ju pole. See ei tähenda, et sinu vanaema või nõrgema tervisega ema sellest sama kergelt läbi tuleb. See, kui sinu tervisega pole midagi hullu juhtunud, näitab, et sa oled tubli olnud, end osanud kaitsta ja kodus püsinud, seltsielu koomale tõmmanud või on sul lihtsalt VEDANUD, et selle otsa veel komistanud pole. Lisaks pean mainima, et kodus töötamine ei ole luksus, vaid suurepärane tervis on luksus. Oi, kui hea on teha tööd, kui energiat on ning mitte kuskilt midagi ei valuta. Tean seda omast käest, sest olin ka ise kaks nädalat kodus haige. Kohati oli isegi lause moodustamine piin. Lisaks näen ka ma kõrvalt oma ema, kes pole sugugi vana, aga kelle töövõime pole sama, mis seda oli aastaid tagasi. Mõni koristuspäev või aktiivsem liigutamine võib ta võhma kõrvaltvaataja jaoks arusaamatult välja võtta.

Ettvõtjad ja nende töötajad. Ma olen märganud, et ettevõtetel on oma töötajatele lähenemiseks mitmed meetmed. On mõned, kes hoolivad inimestest ja teised, kes näevad oma alluvat kui põhjaviivat lisakulu, millest on praegusel ajal vaja võimalikult kiiresti ja ohutult vabaneda. On mõned, kes saadavad oma töötajad puhkusele, sest neil ei ole võimalik neile hetkel tööd võimaldada (näiteks suletud poe või restorani klienditeenindajad) ning teised, kes koondavad ausal teel oma inimesed või langetavad palku, aga on ka neid, kes sunnivad oma töötajat ähvardustega lahkumisavaldust kirjutama, muidu võetakse nende iga liigutus ribadeks, sest mingi hea põhjuse inimesest vabanemiseks leiab ju ikka. Pole ju ometi keegi täiuslik töötaja, easy-peasy!

Ostuharjumuste muutumine. Kallid ettevõtjad, te ei saa nägu teha, et midagi pole juhtunud. Praegu on paras aeg oma strateegia ümber hinnata. Paljud inimesed ei osta enam kalleid disainasju, vaid vaatavad kõige praktilise poole. Jah, rõõmu peab ka olema, seega mõtlen ka mina uue kevadmantli või ägeda kõrvarõngapaari peale. Lisaks pole kuskile kadunud ka ilutooted – oma huulte, naha, juuste ja käte eest hoolitsemine on alati IN! On näha, et inimesed soetavad praegu toidulisandeid ja vitamiine, toiduaineid, mis säilivad kaua ning ka seda, mis on tervislik. Restoranide omanikud – teil pole mõtet kohta lahti hoida, kui inimesed kasutavad kullerteenust, et toit omale koju toimetada. See on see koht, kus anda teada, mida sina teed, et su köök oleks hügieeniline või toidupakend loodusthoidev.

Sooduskampaaniatest rääkides, siis kindlasti eestlaste ostuvõimekus kahaneb ja kõigil on oma liisingud, võlad maksta ning vaja leiva peale singiviil ka saada. Seega, kui sa siiski vähegi saad, siis miks mitte kohalikku disainerit toetada. Kui aga oled ka ise töötu ja ostu teha ei saa, siis ka sotsiaalmeedias saad aidata ning näidata teistele, kellel hetkel on raha, mis on hea ja äge.

Muusikatööstusele mõeldes: kuulakem kohalikku muusikat! See on mõttekoht raadiojaamadele ja meile, kes me Spotifys ringi kolame. Mitmetele karantiinis olevatele live-muusikute ülekannete juurde on tekkinud lingid, mille läbi saab oma toetust näidata. Kui juba viis inimest annetab 10 eurot, siis on see ju kokku juba 50! Ja mõelda vaid, mis head kraami hakkab ilmuma, kui see karantiinihooaeg läbi saab 😉

Muusikud-näitlejad, võib-olla saate te olla eeskujuks teistele: kas poleks mitte hea bränding, kui lähete appi tööle mõnda kohta, kus on hädasti inimesi vaja? Muide, mulle hirmsasti meeldis teleklipp sellest, kuidas käima on löödud hauakoristusteenus neile, kes ei saa ise välja minna haudu koristama 😉

Ja kui hetkel äri üldse ei lähe, kõik on põhjas ja sissetulek langenud 100%, siis tasuks tõesti mõelda, kus on minu abi vaja. Kas ma võiks kulleriks hakata? Kuskile põllule appi minna või hoopis ise oma aias kartuli maha panna? Need mõtted on viimasel ajal ka mind ennast tugevalt hõivanud.

Muide, kui sul siiski on midagi tagavaraks varutud, siis on ideaalne aeg vaadata üle oma bränding. Ehitada see veelgi tugevamaks, paika panna uuenenud maailmapildi prioriteedid ja muuta see usaldusväärsemaks nii, et kui kriis pisut tagasi tõmbama hakkab, siis sa oled tugevam kui kunagi varem.

Üürisuhetest rääkides on teada, et üüriturule tuleb aina rohkem sundseisus inimesi juurde ja üürilise leidmine on justkui praegu lihtne. Mõelda võiks vast sellele, et kas see mõnikümmend lisaeuri, mida uuelt inimeselt välja saaks lüpsta, on väärt seda, et vana ja usaldusväärne üürnik välja lennutada, kui ta ei saa ajutiselt vanas mahus üüri maksta. Sa ei tea kunagi, milline on see uus inimene, kas ta oma kodu ka koristab, õigel ajal üüri maksab või kaob ta niisama mingil hetkel ära (viimane pidi olema hiljutine mure just välismaalastega, lugesin).

Ja mis kõige tähtsam: ärgem vihakem üksteist, vaid viirus on see, mis on halb! Me peaksime olema ühiselt selle vastu, mitte üksteise vastu. Jah, kui näed, et keegi katsub mingit pinda ja siis nägu või kui keegi jalutab kolmekesi või peab sõpradega koos sünnipäeva, siis on see koht, kui tema mõtted suunata sellele, et ole kena, kanna maski, palun ärgem kogunegem, ärgem katsugem oma maski ega nägu, käsi pestakse seebiga, mitte ainult veega jnejne. See pole koht vihaks, meie vaenlane on haigus ja surm!

Olgu öeldud ka minu poolt see, et kui on kuskil vaja, siis olen oma nõu ja jõuga olemas, aitamas ja kaasa löömas! Aitäh lugemast, sattusin pisut hoogu, peace out and byee! :*

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga