Tervisest ja toidulisanditest

Tervisest ja toidulisanditest

Oleme sattunud elama ajaloolisel hetkel, mil inimesi ja majandust räsib pandeemia. Koroonaviiruse levik toob tohutult kahju ja ka mingis mõttes kasu. Kasu on kindlasti ravimitööstusele ja toiduainete tarnijatele-tootjatele, aga kui töötajad haigestuvad, siis pole ka see suurem asi õitseng. See selleks, tegelikult tahan kirjutada loomulikult iseendast ja sellest, mida mina oma tervise heaks olen teinud. Minu hella keha räsib aeg-ajalt ka stress, mõni viirus või külmetamine, seega jagan mõningaid nõuaneid, mis on aidanud mul jalul olla.

Mõtteviis. Olen aru saanud, et kui takerdun halasse, et paha on olla, olen nii ja naa haige, siis ega paremaks ei saagi minna. Aga kui mõtlen positiivselt, et küll see üle läheb, tuleb end hoida, siis ei räsi ka haigus mind nii väga. Ühesõnaga, haigeks ja haigemaks on meie mõistusel võim end mõelda.

Loodus – see on ka pisut mõtteviisi osa. Idee on tegelikult see minu jaoks, et jalutades looduses ja selle imesid ning ilu avastades saan ma energiat ja positiivsust. Soovitan! Loomulikult ei saa mainimata jätta ka värsket õhku ja päikest ning lihtsalt liikumist. Inimene on looduse osa ja ei tohiks seda unustada. See annab jõudu vastu astuda muredele ja stressile.

Fotod sai jäädvustatud 23.veebruaril Tuhala Nõiakaevu külastades, kui tahtsin oma uued Crocsi saapad proovile panna. Väga mõnus oli ja saapad on ühtlasi nii veekindlad kui sooja hoidvad.

Mäletan, kui mul oli kehv olla ja peal ikka korralik masendus. Nutsin kodus ja mõtlesin, kuidas ma küll sellest välja tulen – auk tundus põhjatu. Otsustasin minna õue ning tegin teadliku otsuse tunda rõõmu väikestest asjadest. Noh, need asjad, mis igapäevasel meie ümber, aga millele me ei pruugi palju tähelepanu pöörata. Jalutasin ja kuulasin, kuidas lehed puudel tuule käes sahisevad, nautisin päikesepaistet ja vaatasin merelaineid. Need asjad aga andsid mulle nii palju jõudu, et tagasi koju saabusin tükkmaad õnnelikumana.

Toitumine. Sellest olen ma palju rääkinud, aga ei väsi taas mainimast, et tuleb kuulata oma keha. Pärast söömist saab kergesti aru, kas toit sobib kehale või mitte. Kui kõht lööb punni ning on raske olla, siis ilmselt oli seal midagi, mis ei sobi ja mõju sulle hästi. Nii vähendasin ma jahu tarbimist ning lõikasin ära oma menüüst piima. Magustat ma samuti igapäevaselt ei tarbi ja seda kehakaalu hoidmise põhjusel ofkoooors 🙂 Toidulaud siis olgu muidugi rikkalik, rohkelt juurvilju ja värsket ning pisut vähem liha. Kuna enamus meist omale ise aiamaal juurvilju-puuvilju ei kasvata ning toidust aineid hästi kätte ei saa, siis turgutan end ka toidulisanditega, et jalul püsida.

Toidulisandid. Kuna ka minu kehas on arsti sõnul viirus (väidetavalt mitte koroona), siis võitlen ma hetkel põletikuga. Selleks on mulle abiks Pau D´Arco sipelgapuu koore kapslid. Seda kui looduslikku toidulisandit sobib kasutada organismi vastupidavuse tõstmiseks ja immuunsüsteemi hoidmiseks, eriti kevad-sügisel hooajal. Samuti sobib organismi puhastamiseks. Kui haigus kallal või tulemas, siis on ta abiks ka sellega võitlemiseks ning tuleb suurendada päevaseid annuseid.

Lisaks on minu päevases “menüüs” veel C-vitamiin, B-vitamiin ja magneesium, et toime tulla väsimuse ja stressiga, toetada närvisüsteemi ja kaitsta keha haigestumast. Vitamiine tellin omale Amway Estonia lehelt, kus müüakse Nutrilite toidulisandeid. Hiljuti lisasin ostukorvi veel tsinki, mille kohta kirjutatakse, et kui tekib külmetushaigus nagu hingamisteede viirusnakkus, siis tasub koheselt antud mineraali võtma hakata. See vähendab haigussümptomite raskust ja kestvust, seega on mul seda väga vaja.

Mõni aeg tagasi testisin ka Dr.Ohhira probiootikume ning tegin läbi põhjaliku kuuri. Mis siis juhtus? Ükskõik, mida ma sõin, keha seedis selle hõlpsalt ära, mu figuur säilis kaunina ning mul oli kerge ja hea olla igal hetkel. Muide, lisaks pidi probiootikumid soodustama ka meie õnnetunnet ning toetama vastupanu stressile. Kuna immuunsüsteem toetub oluliselt meie mikrobioomile, siis tasub seda toetada. Lisaks aitavad teatud probiootikumid võidelda viirus- ja bakteriaalsete nakkuste ning allergiate vastu. Ka need, kes on hädas näonahaga, on probiootikumidest abi saanud. Niiet võin öelda, et Dr.Ohhirat soovitan tõesti, sest mul polnud ammu nii hea ja kerge olla! Nii patustasin ka pisut rohkem mõne burgeri või magustoiduga ning range dieet võis natuke vähem tähelepanu saada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga