TEST: Kas Eestis käsitööna valminud kingad on ikka mugavad?

TEST: Kas Eestis käsitööna valminud kingad on ikka mugavad?

 
Eesti disainjalatsi bränd Toku tutvustas kevadel uut mudelit – kinniseid tänavakingi, mis said nimeks Toku London. “Toku London on uus kinnine tänavaking, mille mugavuses ei ole me taas nõus tegema kompromisse,” kommenteeris brändijuht Kristiina Toots toona. Mul on olnud rõõm olla üks neist inimestest, kes jalatsit on saanud testida ja proovile panna. Kas eelistada tõesti kodumaist toodangut või sammun ma endiselt tavalisse jalatsipoodi oma raha kulutama?
Toku kingad on disaininud Eesti disainer Piibe Tomp. Toodetud on need käsitööna Võrumaal. Peamiseks materjaliks on nahk, kuid ka ülejäänud materjalid on valitud võimalikult looduslähedased. Disainikeelelt on TOKU kingad põhjamaise stiiliga. Tänavaking London näeb välja mõnusalt minimalistlik, on tagasihoidliku välimusega ja sobib eriti hästi kokku heledate riietega. Räägin siis just enda valitud helehallist mudelist.
 Minu jalanumber on 37, kuid kingad pidin valima number 36 – see on parajalt paras ja istub jalas kenasti. Esimesel kandmisel hakkas üks king kohe hõõruma. Muide, selle vastu õpetas Susan Luitsalu mulle hea nipi – kui soovid palja jala peal kinga kanda, siis määri ohtlik koht rammusa kätekreemiga kokku. Kinnitan, see nipp aitab tõesti! Minul on kätekreem nüüd alati käekotis olemas.
Jalas on Toku London tõeliselt mugav ja pehme, nahk annab kenasti järele ja tald on piisavalt paks, et ka pikemaid maid jalutada. Lisaks ei aja nahast king jalga higistama ning sobib ideaalselt ka kontoris kandmiseks. Seega võin julgelt öelda, et sellisesse kvaliteetsesse kinga ning kodumaisesse käsitöösse tasub investeerida.

 

Vihmas ei ole ma jalanõusid veel testinud. Pritsisin nad esimese asjana niiskuskaitsega üle ning ilmselt nüüd septembris vihmaste ilmade tulekutega saan neid hoolega proovile panna.
On üks asi, mis mind häirib – kinga sees on kasutatud musta värvi nahka, mis annab jalale või sokile värvi. Eelistaksin, et ka seal oleks hele nahk, mis minu jalale uut tooni ei annaks 🙂
Pildid tegi Kermo Vahula ning fotosessioonile kaasasin veel kodumaiseid brände. Nahast metalliku helgiga käekott, mis sobib ideaalselt mu London kingadega kokku on aksessuaaridisainer Kadri Kruusi looming. Kell pärineb kodumaiselt brändilt AEGAON ning on saanud mu suureks lemmikuks. Mugav positiivse sõnumiga käevõru on OLLA EHE. Särk-kleidi soetasin Sarapuu Kirbukast ning on brändilt Zara.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga