PILDIGALERII: Retro radadel

PILDIGALERII: Retro radadel

6.-8. septembril toimusid Haapsalus vaatemängulised Nostalgiapäevad, kus sai näha palju Nõukogude aja moodi. Mind tohutulut inspireerib tol ajal kantud rõivasuund ja aksessuaarid – olen palju vanaemade kappides tuulanud ja sealt leitut ka ise mõnuga kandnud.

Jalutasin sündmusel ringi koos kaameraga ja pean tõdema, et ikka pagana mõnus on pildistada ning hetkeid tabada, otsida. Street photography on üks mu lemmikuid žanreid fotograafias ning saan alati meeletu laengu innustust, kui selles õnnestun. Siia postitusse on koondatud minu ja Raini tabamused Nostalgiapäevadelt.

Sündmus algas suure rongkäiguga läbi Haapsalu, kus sai näha igasugu põnevaid nõukaaja masinaid.
See punaste saabastega tädi oli üks mu lemmikuid.

Riiete osas: sai näha nii hoolikalt läbimõeldud komplekte, kui ka kiirelt ja lihtsalt kokku visatud miksitud stiile. Muide, olin ise nende viimaste seas, aga sellest juba lõpu poole 😉

Puu otsast näeb paremini ja pole vaja sugugi esiritta vaatama end litsuda 🙂
Minu mõõtu kabriolett
Pidu kastiautos
Nostalgiapäevad paistab olevat Haapalus selline suve lõpetamise suur pidu – kõik on ülevoolavas tujus ja tantsivad ilmselt varaste hommikutundideni.
Rongkäigu uudishimulikud vaatlejad.
Ärinaine Tiiu Järviste on tõeline vintage queen, kelle seljas saab pidevalt näha pilkupüüdvaid kleite, mida ta omale taaskasutuspoodidest skoorinud. See kollane lilledega kleit on oma tegumoelt lausa imeline ja koguni pisut kuninglik. Minu südame võitsid koheselt lopsakad varrukad ja päikeseline värvitoon.
Need poisid ilmselt järelpeole ei jõudnud 😀
Noor neiu, kes paistis asja väga tõsiselt võtvat.
Seda rohelist kleiti võib ju igal ajal kanda!
Minu stiilipunktid lähevad vasakpoolsele neiule ketsi-soki kombo ja täpilise kleidi eest.
Soeng, prillid, aksessuaarid ja kleit – nii võib ka niisama suve nautida.
Sellele, kuidas show’d teha ja tähelepanu köita, oli palju mõeldud. Mõni lõi oma kastiautos ka tantsu käima.
Näiteid autodest, millega kohale veereti.

Nüüd aga minust! Kandsin oranži vintage-pluusi, mis on mulle küll pisut suur, aga selle päästab pihal olev vöö. Muide, vöö päästab alati väga palju. Kui kaalust alla võtsin, siis avastasin, et nii mõnedki lemmikriided olid liiga suureks jäänud. Mõnda neist saan tänu vööle aga edasi kanda. Seega, kui tundub, et mõni su lemmikpluus või -kleit enam hästi istu, siis proovi peegli ees seda vööga. Kui see ka ei aita, siis saada ta uuele ringile, et seda saaks kanda keegi, kellele ta paremini sobib.

Juurde valisin silmapaistvad aksessuaarid – Furla päikeseprillid (Eagle Visionist ja Essilori prilliläätsedega) ning Swarovski kaelaehte (Goldtime’ist). Jalga läksid mustad teksad ja madalad tanksaapad.

Minu armas kaaslane Amēlie, kes Pärnust koos isaga kohale vuras.
Mõned üldvaated annavad aimu, kui palju rahvast Haapsalu lossihoovi kogunenud oli.
Kel nostalgiariided maha jäid, need said omale kohapeal outfit’i selga soetada. Pildil tegeleb kauplemisega Eesti Naise kaunis moetoimetaja Anne Metsis.

One Reply to “PILDIGALERII: Retro radadel”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga