Meisi ilunurk: kolm nippi, kuidas saada kohevamad juuksed

Meisi ilunurk: kolm nippi, kuidas saada kohevamad juuksed

Soeng on minu jaoks väga tähtis – kui ta hästi ei hoia, siis on ka tuju kohe pisut kehvem ja olek ebakindlam. Üks olulisi elemente on see, et juuksed oleksid kohevad. Niisiis jagan oma nippe ja avastusi, mis on taganud mulle koheva soengu.

Kuivatamine. Üks nipp on kindlasti see, et juukseid võiks pärast pesu föönitada pea alaspidi. Nii tekib koheselt mõnus lopsakas föönisoeng. Küll aga ei püsi see väga kaua ning mõne aja pärast on juuksed taas peadligi. Mida siis edasi teha?

Loomulik föönisoeng: juukseotstesse on lisatud vaid õli.

Kui juuksed kuivad, siis käin juuksejuured üle krepitangidega. Selle juures on tähtis, et kreppe ei oleks liiga palju tehtud – muidu on liigselt lopsakas ja pisut naeruväärne lõvilakk valmis (jap, mul on seda juhtunud). Teiseks võiksid krepid jääda teiste juuste vahele peitu ja ei tohiks väga näha olla. Kui aeg-ajalt midagi paistab, siis sellest ma end häirida ei lase, aga pealmistele juustele kreppe ei tehta. See lihtsalt ei jää ilus.

Krepitange olen kasutanud juba aastaid – see kaader on minust võetud 2017. aastal.

Kolmanda asja avastasin alles hiljuti. See oli kogu aeg mu silme ees passinud ning juuksurid olid mulle seda maininud ja seda ka salongis minu peal kasutanud. Siiski ei kiirustanud ma seda proovima, sest olid ju olemas krepitangid (jee, elagu kuumutamine!). Niisiis avastasin ma alles detsembri alguses, et ühes varasemalt saadud, kuid veel avamata kingipakis oli Balmain Hair Couture’i tekstuuri ja volüümi andev sprei. Juuksurid olid küll mu peal kasutanud erinevaid kohevust andvaid pulbreid, aga see sprei on neile üsna sarnane. Võtsin selle mõni aeg tagasi reisile kaasa, sest teadsin, et ei viitsi tangidega jännata ning avastasin, et see hoiab suurepäraselt. Kui tundub, et soeng hakkab ära vajuma, kohendad seda pisut ja kohevus on tagasi nagu naksti. Seda lasen juuksejuurtele salkude vahele ning juuksed püsivad pikalt kauni ja kohevana. Kindlasti on neid brände veel, kes selliste spreidega välja tulnud, seega tasub asja lähemalt uurida 😉

Kui tangide miinuseks on juuste kuumutamine, siis sprei miinuseks on pisut sarnane efekt nagu enamikul kuivšampoonidel – ta jääb juustes tunda ja kohati pisut raske. Järgmisel päeval pärast kasutamist võib ka pisut sügelust tekitada, sest on tunne, et peanahk ei saa õhku. Niisiis eelistan tange ja spreid kasutada kordamööda 🙂

Lisaks aitab nendele nippidele alati kaasa lokkide tegemine. Minu puhul tähendab see taas kuumi lokitange, aga lopsakas ja fotogeeniline soeng on garanteeritud!

Kas ka sul on mõni hea nipp, mis hoiab soengu kohevana? Anna aga julgelt kommentaariumis teada ja proovin järele 🙂

2 Replies to “Meisi ilunurk: kolm nippi, kuidas saada kohevamad juuksed”

  1. Minul vanal ajal juuksurid andsid kohevust tupeerimisega, sest minu juuksed ei seisnud kuidagi kohevad. Nad jäid ikka pead ligi. Tupeerimisel tuleb ainult kasutada juuks lakki, muidu vajub ära.

    1. Jah, ma teismelisena kasutasin ka seda nippi päris palju, aga see viis ka selleni, et nägin lõpuks paras lõvilakk välja. Lisaks ei hoia juuksed siis väga loomulikud, seega eelistan praegu krepitange ja spreid rohkem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga