Külas disaineril: naiselik ja särtsakas Mammu Couture

Külas disaineril: naiselik ja särtsakas Mammu Couture

Mäletan, kui Mammu Couture kodumaisele moemaastikule tuli – ta esitles 2016. aastal Tallinn Fashion Weekil oma kollektsiooni ja keegi väga ei teadnud, kes on see naisterahvas, kes peitub selle särtsaka brändi taga. Küll aga sai see kiiresti selgeks, et Maria Tammeorg loob rõivaid, mida hakkati kutsuma “printsessimoeks”.

Kui alguses tundus “printsessimood” moerahva jaoks pisut võõrastav ning too much, sest Maria armastab oma kleite ja rõivaid kaunistada külluslikult, siis mingi aja pärast hakkas eestlane sellega harjuma ning Maria populaarsus aina kasvas. Mõistetavalt ka, sest kes ei tahaks olla printsess? Mina küll tahaks!

Mõni aeg tagasi avas Maria uue ateljee aadressil Liivalaia 32 ning kutsus mind külla lähemalt tema moemajaga tutvuma. No kohe pean ära mainima, et juba ateljeesse sisenemine on vahva, sest vastu jooksevad Maria kaks maailmaarmsat koerakest, innukalt sisenejaid tervitades. Kõigest sellest valmis minu Instagrami vahva story’de sari, kus tema tegemistega tutvusin, rõivaid selga proovisin ning intervjuusid tegin (lisan need highlight’idesse ka). Jagan meie vestlust ka teiega 🙂

Moelooja Maria Tammeorg ja Meisi ise Mammu Couture loomingus.

Tallinna moenädalaks oli Marial valmis korralik kleidikollektsioon, aga sel ajal ägises Eesti tõsiselt koroonakriisis ning kleidid pole sel ajal just inimeste lemmikvalikuks. Niisiis tuli kiire mõtlemisega moelooja välja dressidega. Tema rõivaste valikusse sündis kiirelt pastelsetes kommitoonides keha embavad dressikomplektid ja särtsakad dresskleidid, mis TFW lavale jõudsid ning kohe tema klientide lemmikuks said.

Proovisin dresse selga, ja tõesti, megapehmed ja mugavad. Üleval on korralik nunnu-vibe ning mulle meeldib, et nad on keha embavad, numbrisse, mitte lotendavad. Aga kes armastab oversize look’i, siis saab valida pisut suurema numbri.
Peput kaunistab erkpunane süda.

Intervjuu Mariaga:

Milline on Mammu Couture kõige rohkem tööd ja vaeva nõudnud kleit? Ma arvan, et minu esimene couture kleit, mis sai tehtud 2015. aastal tolleaegsele Kroonika peatoimetajale Krista Lensinile Meelelahutuseauhindade gala jaoks, lilla ja volangidega. Kuna tol ajal mul polnud aimugi, et, minust saab moedisainer või et ma üldse õmmeldagi oskan, siis selle tegemine oli kõige aeganõudvam ja nõudis palju leiutamist.

https://www.instagram.com/p/2S488cC9Yd/?utm_source=ig_web_copy_link

Kohapeal olevatest kleitidest on nõudnud kõige rohkem aega kleit, mille ainuüksi seelikuosa valmistasime kokku kolm nädalat. Võiks arvata, et tegemist on tekstiiliga, aga tegelikult õmblesime ükshaaval kleidi tüllitükkidest kokku. Tahtsin luua sulelist tekstuuri. Mulle vahel meeldib ennast ületada ja pakkuda moelavadele midagi väga-väga sensuaalset ja lõbusat. See maksab 1600 eurot ning maailma mõistes pole see sugugi kallis.

Lähivaade kleidi seelikuosale, millele on tüllkanga tükid käsitsi külge õmmeldud.

Mis on üks asi, mis on praegu trendikas ja hot ja mida sa soovitad endale Mammu Couture valikust osta? Trendikas ja hot ma ei ütleks, aga kindlasti dressid, sest nendega saab pikalt käia, nii kevadel, suvel, sügisel kui talvel. Dressid on multifunktsionaalsed – neid saab kanda nii sõbranna pool, grillimas ja kodus.

TFW kevad 2020

Kust sina oma kangaid saad ja kas võib juhtuda, et mõni disainer kasutab veel sama kangast nagu sul on? Ikka võib sellist asja juhtuda, kuna kellelgi meil endal tehaseid ei ole ning tegeletakse enim tekstiili kujundamisega. Mina ostan oma kangaid Hollandist, Itaaliast, Aasiast, Prantsusmaalt. Sõltub sellest, mida meil vaja on. Oleme lasknud endale ka tikkida – mu teise või kolmanda kollektsiooni kangaid tikiti klaaspärlitega käsitsi seitse kuud.

Selliseid lillekesi tikitakse kangale käsitsi – ühe lille tikkimine võtab aega umbkaudu 10 minutit.
Disainer Maria Tammeorg oma ateljees.

Mis on sellise kauni ja ruumika ateljee eelised? Sa saad kohe avarast eesruumist tulla siia taha ateljeesse, vaadata, millised kangad sulle meeldivad. Võtame mõõdud, teeme joonise ja valmistame kleidi täpselt sinu keha jaoks.

Mis on sinu läbi aegade kõige populaarsem toode? See on pidevas muutuses – ühel hooajal on klientide lemmikuks ühed asjad, järgmisel hooajal järgmised. Midagi püsivat aastast aastasse pole olnud. Hetkel on kõige kuumemad dressid ja dress-kleidid.

Päeva lõpuks on selge – printsessimood on ka minu jaoks! Uhkusega, armastusega ja külluslikult!

Tutvu Mammu Couture tegemistega kodulehel ja Facebookis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga