Armastus kohvi ja kunsti vastu

Armastus kohvi ja kunsti vastu

Nüüd on hea aeg rääkida ühest mu lemmikteemast, millest ma blogis pole varem kirjutanud – kohvist! Muidugi on ka siia teemasse sisse põimitud kunsti, disaini ja keskkonnateadlikkust, seega kõlab asi veelgi paremini.

Mõni aeg tagasi uuriti minu käest, kas oleksin kambas, et anda ka omalt poolt hoogu juurde Alexela “kohvi kunsti” kampaaniale (rohkem infot SIIN) ja ütlen ausalt, et võtsin koostööpakkumise rõõmuga vastu. Mulle väga meeldib suure kohvitarbijana idee sellest, et kannan edaspidi oma käekotis kaasas taaskasutatavat kohvitopsi, mida kaunistab kodumaine kunst. Kui muidu väljusin alatasa tanklast ühekordse topsiga, siis nüüdsest alates siiski stiilse Jüri Arraku teosega.

Niisiis valisin omale sinise topsi, mida kaunistab omanäoline Jüri Arraku looming. Maalist maali kordub maski tegelaskuju, mis saab vastavalt kontekstile uue tähenduse. “Vabaduse lähenemine” hõljuv hiigelpea kuulutab vabadust inimkonnale, mida on kujutatud rindadena. Seksikas, kas pole? Saadaval on veel Epp Maria Kokamägi, Lola Tehveri ja Maria-Liisa Leonidovi kunstiga puitkiust valminud topsikesed. Vaata pilte valikust SIIN.

Nii nagu kunst ja disain pole ühekordseks kasutamiseks ja kiirelt prügikasti lennutamiseks, pole ka kunstiteosega kohvitopsid seda. Seda on mugav ja kerge käekotis kaasas kanda ning pärast hea kodus puhtaks pesta ja taas kotti ootele panna. Lisaks on kohvitopsi hea suhtuda kui praktilisesse aksessuaari, sest ta näeb ilus ja pilkupüüdev välja. Kui ehk omale seinale kunsti osta ei jaksa, siis sellist kohvitopsi saavad vast küll paljud endale lubada 🙂

Teadagi panevad ühekordsed nõud keskkonnale suure surve, seega võime kas või väikeste sammudega anda oma osa, et saaste tootmist pisut vähendada. Muigasin ise mõni aeg tagasi joogikõrte kampaania üle, aga nüüd mõistan, et see on vaid osake suuremast ideest, et teemale laiemat tähelepanu juhtida.

Alexela ise muide on öelnud, et liigub aina enam vastutustundliku ettevõtluse poole, pannes juba täna lehmasõnnikuga bussid ja autod sõitma. Järgmiste sammudena plaanitakse tanklad üle päikeseenergiale viia.

Ahjaa, perioodil 12.10.21-09.12.21 maksab oma topsiga kuum jook vaid 1 euro. Ilusad, Eesti kunstnike loominguga kaunistatud taaskasutatavad kohvitopsid leiad Alexela mugavuspoodidest.

Kohvist endast rääkides, siis armastan juua musta kohvi. Loobusin mõni aeg tagasi igapäevaselt piimatoodete tarbimisest ning soetan koju ka laktoosivaba juustu jne. Kui aga kohvi maitset piimaga ei hajuta ega nö summuta, siis on ikka halb kohv aina enam ära tuntav. Mäletan, et varem polnud mulle kohvi maitse nii tähtis, aga kui hakkasin musta jooma, siis ei kipu ma enam nendes kohtades ka einestama, kus on kehv kohv. Käisin Pärnus asuva restorani Kolhethi omanikule ka lihtsalt nii kaua pinda, kuni ta lõpuks kohvioad välja vahetas. Alexela tanklate kohvi joon ka meeleldi 🙂

Kohvikunsti fotoseeriaks otsustasin kanda kodumaist disaini ning valisin selga aastaid tagasi soetatud seeliku ja dressika disainerilt Cärol Ott. Kõrva panin brändi NRTN jewellery pärliga kaunistatud kõrvarõngad nende kõige värskemast kollektsioonist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga