GALERII: naised Portugali rallikrossi telgitagustes

GALERII: naised Portugali rallikrossi telgitagustes

Poleks kunagi uskunud, et minust saab rallikrossi fänn, aga senikaua kui pole ninapidi asjal juures olnud, ei saagi ju seda juhtuda! Ehk mäletate minu seiklusi rallikrossi elektriauto esitluselt Riiast? Sel korral haarasin kaasa armsa sõbranna Cassia ja seiklesime Ferratumi toel hoopis Portugalis! Muide, väga äge, et Ferratum sellist sporti toetab! Hea maitse neil!

Pidime nautima Portugalis Montalegre raja ääres FIA World RX meistrivõistluste laupäeva ja pühapäeva, aga nagu vahel ikka lendamisega juhtub, jõudsime pärast 4 tundi und kohale hoopis laupäeva õhtuks ning tegime alaga niisama tutvust, et pühapäevaks olla mõnusalt valmistunud ja juba peadpidi rallimelus.

Kui esimene päev kosutas meid vihmaga, siis teisel päeval leidus nii lõõmavat päikest, äikest kui vihma, aga see tegi minu jaoks sündmuse vaid veelgi huvitavamaks, lisades pildistamise ja kajastamise mõttes mõnusa väljakutse. Pean mainima veel ära, et olen siiani ohtralt purjetamist pildistanud, isegi motokrossi, aga mitte veel rallit ega rallikrossi, seega oli see minu jaoks ka fotograafina tore väljakutse. Teleobjektiiv on raske kaasas kanda, seega kruvisin kerge 50mm ette ja asusin pildistama.

Oh, ja ärgem unustagem neid võrratuid vaateid – Montalegre asub kuskil kahe tunni autosõidu kaugusel Portost ja kostitab imelise mägedevahelise loodusega! Portugal üldse on võrratu, aga sellest võin jutustada mõni teine kord.

Rallikrossist lähemalt

Rallikross on autode võidusõiduala, mida sõidetakse spetsiaalsel ringrajal. See teeb vaatamise kohe eriti mugavaks – Montalegre raja ääres oli mitmeid tribüüne, millelt võidusõitu oli hea erineva nurga alt jälgida. Me käisime kõik läbi, mis kättesaadav tundus ja kuhu sisse lubati. Kui alustasime pühapäeva ühe käepaelaga, siis saime juurde veel kaks ning selga lisaks ka vesti, mis lubas meil pääseda kohtadesse, kuhu igaüks ei pääse. See tegi asja eriti põnevaks! Nii jälgisime me sõitjate ja nende meeskondade pinevust vahetult enne stardijoonele siirdumist, piilusime väga täpset otseülekande tööd spetsiaalses bussis ning kondasime tehnikute vahel telkides.

Mulle väga meeldis ettevalmistusala juhi meeleolu, mis kuidagi nii kajastas Portugali laidback-olekut minu jaoks üldisemalt: “We have a mess here!” teatas ta muretult naerdes. Tegelikult miskit suurt segadust ei paistnud olevat ja tundus, et kõik jookseb õlitatult ilma ülemäärase tähtsana näimiseta ja stressita. Jälle vibe, mis mulle väga peale läheb! Eestis kohati on tunne, et igaüks on vabariigi direktor ja loodud oma ametikohale, et teisi korrale kutsuda ja ennast esile tõsta 😀 Portugalis sujus kõik suurepärase suhtumise ja sõbraliku meeleolu saatel, isegi siis kui olid pinevamad hetked.

Fátima Fernandes, Montalegre linnapea kommenteeris rallikrossi kodulehel, et tal on rõõm näha, kuidas tuhanded inimesed piirkonda sündmuse jaoks naasevad. Sõitjate sõnul olevat see üks parimaid radu maailmas ning sündmuse rahvusvaheline dimensioon aitab ka Portugali mujal maailmas promoda. Muide, palju inimesi oli kohale tulnud ka Hispaaniast ning eestlasi kahjuks ei kohanud me üldse. Sõitjatest 11 olid portugaallased ning 4 olid tulnud võistlema väljast.

Rallikrossi korraldusmeeskond oli üle kogu maailma kokku tulnud, alustades vast Soome ja Norraga ning lõpetades Kanadaga. Igaüks oma ala professionaal ning valmis mõnuga sündmuse õnnestumiseks parima andma. Meil oli rõõm osakesega meeskonnast ka Porto linna pühapäevase öö pimeduses pikemalt lobiseda, mõni kokteil rüübata ja tantsusammu keerutada.

Sõitjatest rääkides oli minu jaoks suur üllatus seal näha ühte edukaimat rallisõitjat maailmas Sebastian Loebi. Sõideti muide erinevates kategooriates ning esindatud olid ka elektrilised rallikrossi sõidukid ja omavahel võtsid mõõtu isegi kartkrossi sõidukid.

Oh ja mis mulle eriti rõõmu pakkus oligi just see pinevus, mis toimub telgitagustes! Ma ei ole kunagi pääsenud tehnikutele nii ligidale või pildistanud täpselt raja kõrval, aga ka sõitjate vahel enne rooli istumist. Selline isiklik side spordiga annab nii palju juurde ning lausa võrratu oli tänu sellele ka sõite kõrvalt jälgida! Jah, just sedasama niisama jälgimist saame loodetavasti järgmisel korral juba rohkem teha 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga