EV101: presidendi vastuvõtu rõõmud ja katsumused

EV101: presidendi vastuvõtu rõõmud ja katsumused

24. veebruaril sain suure au osaliseks, kui kajastasin Anne & Stiili veebis presidendi vastuvõtu galat, ja seda kohapealt, otse Estoniast. Ettevalmistus selleks aga algas mõned nädalad varem, viimasele minutile jäi kaamera, kingade ja aksessuaaride hankimine. Kõige lihtsamaks valikuks osutus kleidi ja soengu üle otsustamine.

Kleit

Kleidi avastasin ma Sarapuu Kirbukast, shopates koos oma kalli sõbranna Stellaga, kellele see esimesena silma jäi. See istus mulle kui valatult ja pani kohe südame kiiremini põksuma. Muidugi tegin ka veebi videos eksperimendi ja vaatasin, kui tõenäoline on kirbukast omale üldse õhtukleit leida. Mul on palju õnne olnud ja mitmed pidulikud galakomplektid on teise ringi rõivad või pärit näiteks sõbranna kapist. See on ka suur kokkuhoid rahaliselt, sest uuena maksavad nad sadu eurosid. Eelistan pigem seda teed või eesti moeloojate rõivaid kanda, sest väga ei taha, et keegi galaüritusel samas outfit’is vastu jalutab. Videot minu testimisest saab näha SIIN.

Valituks osutunud punane õhtukleit on väidetavalt ka juba varem presidendi vastuvõtul käinud ning valminud Evelin Kattai käe all. Tegemist on väga hästi hoitud kleidiga, mis valminud 2000-2001 aasta kandis. Ta istub seljas ideaalselt, nagu olles justkui minu keha jaoks valmistatud. Kangas on kvaliteetne, ei kortsu ning kaunistab figuuri. Olen tõeliselt õnnelik oma leiu üle! Maksma läks ta 30 eurot ning võin olla kindel, et kellelgi teisel sellist ei ole.

Koos stilisti Svetlana Agureevaga.

Meik

Imekauni meigi eest tänan Polhem PR-i, M.A.C. Cosmeticsi ilutegijat Karin Friedrichsoni, kes mind Kaubamaja ilumaailmas vastu võttis. Kuna olin pähe võtnud, et kleiti peavad täiendama metalliku helgiga kingad ja kott, siis otsustasime ka laugudele metalset sinist ja valget helki lisada, mis valguse käes vägevalt mängleks.

Muidu eelistan ma tavaliselt galaüritustel tumedat suitsusilma. Kuna õhtuks olin huulepulga juba pealt “ära söönud”, täiendasin välimust oma uue lemmikuga, kahe tooniga Bourjois huulepulgaga, mis tekitab huultele kauni ombre-efekti. Oranžikas koralltoon sobis kui valatult!

Ridikül

Nii nagu 2017. aastal, kui ma esimest korda presidendi vastuvõttu kajastamas käisin, kandsin ka seekord aksessuaaridisainer Kadri Kruusi käekotti. Kui tollal saatis mind metallikuläikega lilla kott (mida olen juba ohtralt veel ja veel kandnud), siis seekord tundsin, et välimust täiendaks tema uuem, sinine versioon. Kadri loomingust on mul juba neli käekotti, mida mõnuga kordamööda kannan. Mulle meeldib tema naiseliku ja minimalistliku disainijoone kooslus.

Kingad ja kõrvarõngad 

Olin pähe võtnud, et ei kuula teiste soovitusi kanda musti ning otsin kleidi juurde hoopis metallikust kingad. Esialgu mõtlesin kuldsete peale, aga Aldos sattus mu teele eriti värvikirev ja edev kingapaar – mu süda oli paugupealt võidetud! Kui esialgu tundusid nad mugavad, siis juba tunni möödudes hakkasid jalad valutama ning varukingi ka kaasas ei olnud. Mingi hetk silkasin lausa paljajalu mööda jahedaid treppe pressiruumi tööd tegema. Kõrvarõngad otsustasime koos õega poodeldes soetada River Islandi poest. Huvitav oli ka see, et kui Aldos ja Zaras uurisin, kas nende ehted on niklivabad ja tekitavad allergiat, siis teenindajad ei osanud vastata. Riveri poes aga kosteti, et enamus teenindajad armastavad neid kanda ja keegi pole siiani kurtnud. Ostsin ära ja ei kurda ka mina!

Soeng

Juuksur Maarika Heeringu juures käisin ära juba varem samal nädalal, et värv oleks kaunis ja värske. Olen hakanud juuri tumedamaks värvima, et ei peaks nii tihti värvimas käima. Kuna enda juus ka tumepruun, siis ei hakka väljakasv esialgu nii ruttu silma. Soeng pidi olema lihtne ning juuksed tagant kinni. Õnneks oli mul abiks õde Caroline Arula, kes täpselt minu kujutluspildis oleva soenguks vormida aitas.

Koos telemehe Jüri Muttikaga. Tegime pildipausi enne vastuvõtult lahkumist.

Pärast galat olin totaalselt läbi! Samal ajal pildistada, intervjuusid teha, kontsadel kõõluda, glamuurne olla, videosid filmida ja külaliste kostüüme jälgida oli üsna emotsinaalne töö ning selleks ajaks kui voodisse jõudsin, olin veel õhtust nii erutunud, et oli raske uinuda. Sündmus oli kokkuvõttes väga positiivne ja vahva, inimesed kaunid ja meeldivad, isegi turvamehed ja politseinikud tundusid muhedad. Kui turvaväravast läbi kõndides piiksuma hakkasin ja muretsema kippusin, et millest sellised helid, rahustas vahva naisterahvas: “See oli ilus piiks, seksikas ja ilus.”

Muide, ma olen uuesti armunud! Tehnikasse jälle! Sain pildistamiseks ja vlogimiseks katsetada Canoni uut EOS R hübriidkaamerat ning tunne on nagu peaks oma 6d maha müüma…

Vlogi presidendiballilt läheb üles juba varsti ja loomulikult Anne & Stiili veebi, kuhu ma praegu palju oma hinge ja higi valan 🙂

FOTOD: Kalev Lilleorg, Meisi Volt ja erakogu

3 Replies to “EV101: presidendi vastuvõtu rõõmud ja katsumused”

  1. Mina sain veel soodsamalt hakkama 🙂 ja olin tulemusega väga rahul. Kleit oli mul 22a tagasi taaskasutusest ühe krooni eest soetatud… kingadega vedas (Tamarise lakk-nude allahinnatud 19 eurole). Salli ja koti laenasin sõbrannadelt. Meigi tegin ise. Lihtne soeng ja maniküür oli spetsialisti tehtud.
    Taaskasutus oli ka etenduse teema… 🙂 ei pea tuhandeid kulutama. Seda raha saaks heategevusele annetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga