LEMMIKUD: neil ehtebrändidel tasub silma peal hoida

LEMMIKUD: neil ehtebrändidel tasub silma peal hoida

Ei ole uudis minu suur armastus ehete vastu – fännan nii kodumaist disaini kui maailmakuulsaid brände. Jalust võtavad mind kohe eriti nõrgaks vääriskividega kuldehted, mida on ilus pärandada perekonnas põlvest põlve ka järeltulijatele. Minu üks lemmikuid ehtepoode on Grenardi ning valisin välja mõningad brändid, mis ajaga aina enam minu südame poolehoiu võitnud.

Roberto Coin

Avastasin selle imelise ehtebrändi, külastades Grenardi Viru keskuses asuvat esindust. Tegemist on eksklusiivse Itaalia brändiga, mida kannavad ja armastavad kuulsused üle maailma. Ettevõtlusele pani Roberto Coin aluse 1996. aastal, soovides näidata oma suurt armastust moe ja kunsti vastu. Eriti inspireeriv on teada, et Roberto Coin võttis ettevõtte loomise riski, et järgida kirglikult oma unistust ning nüüd on temanimeline ettevõte maailmakuulus. Tema ehted on justkui kunstiteosed, kandes endas romantilisuse hella puudutust. Kõrgetasemelisi käsitööna valminud ehteid kaunistavad näiteks briljandid, rubiinid, türkiis ning pärlmutter. Tõeline investeering-ehe, mis on minu soovinimekirjas hetkel koguni esimesel kohal.

Pomellato

Pomellato köitis mu pilku esimest korda siis, kui võtsin lahti eelmise aasta Cannes’i filmifestivali külastajate galerii. Itaalia juveelifirma sai alguse 1967. aastal Milaanos, kui sellele pani aluse Pino Rabolini. Praeguseks on Pomellato nii populaarne, et on lausa top 5 enimmüüdud Euroopa juveelibrändi seas. 2013. aastast alates on bränd osa Prantsuse luksuskontsernist Kering, mille alla kuuluvad näiteks veel Gucci, Yves Saint Laurent, Bottega Veneta ja Alexander McQueen. Minu silmis üsna minimalistliku joonega kuldehteid ehivad näiteks topaasid, malahhiidid ja kvartsid, aga loomulikult ka briljandid.

Grenardis müüdav valik inspireerib soetama mitut ehet korraga ning neid omavahel kandes miksima, jäädes siiski stiililt elegantseks. Puhta ja stiilse joonega ehete koos kandmine ei mõju kuidagi neid kokku kuhjavalt, vaid pigem innustab olema mängulisem ning värve omavahel julgelt kombineerima.

Nanis

Nanis on samuti luksuslik Itaalia bränd ning väga südantsoojendava saamislooga. Bränd on pühendunud väärtuslikele ehetele ja hetkedele. 1986. aasta suvel tutvusid brändi asutajad Piero ja Laura Haitil seigeldes pisikese tüdrukuga, kes elas üksinda suhkruroo põldude vahel ning kandis nime Nanishka. Vapra Nanishka naeratus, tugev loomus ning sära köitis neid nii väga, et otsustasid loodavale brändile temast inspireeritud nime panna. Bränd on oma käekirjalt kaasaegne, pühendudes mitmekesisusele ning ehete elegantsele transformeerumise võimele. Nii võib pidulikust ehtest sündida igapäevane või kaelakeest hoopis käevõru.

Mind aga köidab Eestis müügil olevate Nanis väärisehete lummav pinnatöötlus ning võrratu vääriskivide omavahel kombineerimise oskus, üllatades tõeliselt romantiliste ning unikaalsete juveelidega. Valikus leiab nii minimalistlikumat joont, aga ka külluslikke, justkui keskaegsest romaanist välja astunud kunstiteoseid, mis südamel nii mõnegi tukse vahele tätavad.

Annamaria Cammilli

Andekas maalikunstnik ja skulptor Annamaria Cammilli lõi brändi 1983. aastal Itaalias. Kõik sai alguse küll tema pika juveelikunstnike taustaga abikaasa perekonnast ning tellimustööde valmistamisest, kuid lõpuks sai naine omanimelise brändi luua. Bränd sai Cammilli järeltulijate abiga hea hoo sisse 1990ndatel, kogudes tuntust esialgu Jaapanis. Oma brändipoe sai ehtekunstnik avada 2013. aastal. Praegu on 40. tegutsemisaastat tähistava ettevõtte juhtivpositsioonidel just tema lapsed ning auga hoitakse Annamaria Cammilli brändi pereettevõttena, mis areneb põlvest põlve.

Mind köidab Annamaria Cammilli ehete juures just nende eriti naiselik ja õrn käekiri. Jaapanis sai Cammilli alguses tuntuks kui “The Lady of Flowers” ja ma üldse ei imesta, sest tema peen ja tundlik käekiri meenutab justkui delikaatset lilleõit, mis vajab õrna hoolt. Nagu meie, naisedki, vajame hellust ja armastust, et särada.

Minu valik Grenardist Lilly Spring

Pildiseerias kannan ma ise kaubamärgi Lilly Spring kuldehteid briljantide ning südamekujuliste topaasidega. Brändi ehted on valminud koostöös Itaalia juveliiridega ning on elegantse joonega, sobides kandmiseks nii igapäevaselt, kui pidulikel juhtudel. Valisin omale sõrmusest ja kõrvarõngastest koosneva komplekti just kõrge kvaliteedi ja hinnasuhte koosluse pärast – nad sobivad kõikjale ning panevad mind tundma veelgi naiselikumana.

Lilly Spring lubab ka tundlikuma rahakotiga ehtekunsti austajail omale midagi imelist lubada. Lisaks on Grenardis suurepärane võimalust järelmaksuga omale või lähedasele briljante kinkida. Piilu eripakkumisi ja brände lähemalt kodulehelt SIIN ja ühine minuga Grenardi säraval teekonnal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga