Milline on täiuslik kodu?

Milline on täiuslik kodu?

 Olles Tallinnas aastaid elanud üürikorterites, käib mul iga natukese aja tagant peal hoog osta oma kinnisvara ja nautida elu päris oma kodus. See ei ole olnud loomulikult lihtne ja alati on olnud erinevad tagasilöögid, mis viinud selleni, et mul on nüüd taas uus hoog peal. See on ka pannud mind mõtlema, mida ma tahan. Mis on täiuslik kodu, mille eest pirakas summa välja käia?

Need olid ilmselt head mõtted, sest tõid minuni koostöö Domus Kinnisvaraga ning käisin uudistamas nende Natura Parkis olevat kahetoalist korterit. Rõõmuga veetsin seal pikemalt aega, et korda saata kodune fotoseeria. Natura Parki kauni arenduse kohta loe rohkem SIIN, aga pean ütlema, et tegemist on mõnusa kohaga looduses, kus on ideaalne näiteks pere luua ja linnulaulu saatel turvalises keskkonnas lapsi kasvatada. Need olid esimesed mõtted, mida koht minus tekitas. Teiseks see, et mul on vaja käbe load ära teha, sest piirkond asub Harku järve külje all.

Aga siiski, millist kohta osta? Minu peas on ideaalkorter kahe- või kolmetoaline. Seal võiks olla avar rõdu või terrass, kus saab päikest võtta, hommikuti kohvi juua ja meile lugeda. Ära ei ütleks saunast ja kindlasti peab ta olema heas korras, sest… Kas ma näen välja nagu oskaks kipsplaati seina panna?

Aga miks mitte hoopis kõrge stuudiokorter, kus on hea elada üksi või koos kaaslasega ning alles siis mõelda tulevikus suurema peale, kui vajadus peaks tekkima. Ei pea ju kohe omale terveks eluks elamist ostma, vaid mõelda ka sellele, et äkki oleks hea seda kunagi edasi üürida. Äkki tahan ma tulevikus hoopis linna külje alla või Pärnusse oma majja kolida? Seega peaks mõtlema praktiliselt…

Ma usun tegelikult, et eelkõige on täiuslik kodu see, kus on õige, turvaline ja hea olla. See on koht, kuhu lähed peitu raske tööpäeva eest või patja nutma, kui süda murtud. See on koht, kus veedad tuhaneid tunde Netflixi seltsis või sõpradega veini juues ning kõige tähtsam on see seletamatu aura ja vibe, mis tekitab kohaga sideme kohe, kui sinna sisse astud. See tunne on olnud mu Pärnu kodus ja nüüd otsin ka Tallinnas.

 

Kui rääkida veel Natura Parki kodudest, siis mulle väga meeldib, et sealsed majad on roheluse keskel – linnus laulavad lausa kurdistavalt ja korterid on ehitatud energiasäästlikult. Pole mõtet osta kohta, mis on viletsalt ehitatud ja soe õue plehku ära paneb.

Tähtis on ka hea ühendus kesklinnaga ning korralik ühistransport, mis õnnetud ja õnnelikud jalamehed linna ja koju viiksid.

Kodu, tööd, armastust otsides olen ma aga avastanud üht – midagi ei saa sundida, õiged asjad tulevad sinu juurde ise, siis kui on õige aeg ja sa selleks valmis oled. Kui mingi asi ei taha lihtsalt kuidagi sujuda, pank ei taha laenu anda või järjest head korterid nina eest minema lipsavad, äkki ei ole asjaks lihtsalt päris veel õige aeg? Igatahes kontrollin ma nüüd taas, kas mul on selleks õige aeg ja nunnu koht minuni jõuab 🙂 Seniks arendan ma oma mõnusat Pärnu kodu.

 

 

 

Ahjaa, pildiseeria pildistas taakkord andekas Kermo Vahula, kelle kaamera ees end aina vabamalt tunnen. Fotod annavad edasi minu hommikut, mil ma ei saa kuidagi voodist välja, aga kui, siis venin rahulikult kohvi rüübates mööda korterit ringi, teen pika hommikusöögi ning seejärel sätin, et asuda asju ajama, tegusid korda saatma ja positiivset hoiakut säilitama väljakutsetele vastu astudes.

Pildistamisel kandsin ma mugavat ja ilusat La Famiglia Couture valget T-särki, mis sobib nii vabal ajal kui peol mind saatma ning Donna Nordica suvist õunarohelist kleiti.

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga