Külas disaineril: Gowri Style House muudab mehed šikiks

Külas disaineril: Gowri Style House muudab mehed šikiks

Haarasin telefoni ja kaamera ning tutvusin moemajaga, mille kohta olin siiani vaid meediast lugenud. Ja tuli välja, et tegemist polegi otseselt moemajaga, vaid Gowri Style House’iga – kohaga, kus šikid mehed omale stiilsed rõivad selga saavad.

Gowri Style House’i juht Gowri Grand Uustalu

Esmamulje on inglaslik – salongi sisse astudes tekib tunne nagu oleksin mõnes vanas ja šikis inglise krimi- või spioonifilmis. Esindusruum näeb välja hubane ning tekib kohe tahtmine ülikondade kangaid katsuda.

Tutvu ettevõtte tegemistega lähemalt kodulehel.

Gowri sõnul saavad ühe, Tallinna vanalinnas asuva katuse all kokku salong, rätsepatöökoda ning särgimeistrid. Muide vestluse käigus selgubki, et ühest särgist sai kõik alguse. “Särgi tootmisega alustasime 25 aastat tagasi ja sellega ma ehitasimegi üles oma brändi,” ütleb brändi eestvedaja Gowri Grand, kes võttis juhtimise üle oma isalt Lauri Grandilt. Tegemist on algusest peale pereettevõttega, millega on seotud juba kolm põlvkonda. Tööd ja tegemised on peresiseselt ära jaotatud nii, et igaüks saab rakendada oma tugevusi. Näiteks liitus ettevõtte tegemistega mõni aeg tagasi ka Gowri kaunis abikaasa Shanti Grand.

Mis teeb koha nii eriliseks? Tööd tehakse meesterahva personaalse stiiliga. “Kui see välja töötada, siis see teenib sind aastaid,” ütleb Gowri, kes ka ise silmapaistvalt šikilt riides. “Meid teeb unikaalseks kogu Euroopas see, et kõik asub ühes majas – meil on olemas luksuslik salong, särgimeistrid ja rätsepmeistrid. Mees tuleb uksest sisse ja saab uksest välja minna pealaest jalatallani väga stiilselt riietatult.”

Mehele, kellele ülikonnad ei meeldi, leiab Gowri juurest samuti lahenduse. “Ülikonna ning teksa ja t-särgi vahel on tükk tühja maad. Saad siit valida selle, mis on just sinu elustiiliga sobiv. Näiteks mina kannan range ülikonna asemel täna sellist modernset versiooni. See on väga mugav, kerge kanda ja ei pea pikalt riietusele mõtlema.” Stiil ei pea olema ühekülgne, vaid tuleb leida lihtsalt endale sobiv lahendus.

Gowri Grand soovitab enda jaoks kokku panna komplekti, mille peale alati kindel saab olla ja pikalt mõtlemata hommikul selga tõmmata. Kašmiirvelvetist püksid, ruuduline pintsak ja mugav Itaalia king oleks näiteks täiuslik lahendus. “Stiil ei pea olema ühekülgne, leia vaid endale sobilik,” julgustab mees.

Kangaid on stiilimajas samuti nii, et võtab silme eest kirjuks. Ühe näitena tõmbab Gowri riiulist välja ultra luksusliku teemantifragmentidega kanga. “Ühe meetri peale on pandud karaat teemantit,” tutvustab Gowri mulle kangast, mis igal luksusejanusel silmad särama ajab. “Kõik, mis läigib, ei ole kõige luksuslikum,” manitseb mees siiski, öeldes, et kangas ei helkle ihaldusväärsele kivile kohaselt. “Pigem mees ise teab, et tal on ülikonnas teemant ning tema kõrval olev naine kannab säravat teemantit sõrmes,” ütleb Gowri minu pärimise peale, et kas kangas ka sillerdab ja läigib.

Õnneks viib Gowri mu telgitagustesse ka. Näen ära, kus ja kuidas asjad valmivad. Olles ise lapsepõlves palju rõivaste valmimist kõrvalt näinud, oli see vaatepilt igati tuttav. Muide töötasin isegi mõnda aega ema töökohas õmblustšehhis, seega pole minu jaoks mingi üllatus põrandal lebavad kanga- ja niiditükid ning asjadest kuhjunud pinnad.

Gowri Style House’is pakutavad kingad on samuti luksuse tippklass – nad on valminud Kesk-Itaalias kingameistrite hoolsate käte poolt. “Käsitöökingad on tõeliselt pehmed ning nad pole võrreldavad tehasest tulnud kingadega. Võid siin kohapeal ise valida mudeli ja panna näiteks omale meeldiva kinga kahest nahast kokku,” selgitab Gowri. Valikus on enam kui 50 erinevat nahavarianti ning üle 200 erineva kingamudeli

Paljude meeste jaoks on elu esimene ülikond pulmade ülikond. Milline siis see võiks olla? “Tänapäeval tahavad kõik praktilised olla ja mõeldakse pigem sellele, kuidas ka pärast pulmapäeva ülikonda kanda. Meie juures aga valmistatakse mehele selline ülikond, et tema ja pruudi vahel võib koguni väike võistlus tulla, kumb on šarmikam,” kostab Gowri naerdes. Niikuinii peab mehel olema pidulik ülikond alati kapis olemas, seega panustada sellele juba korralikult ja valida välja selline, mis endale pikalt meeldiks.

Pildistasin Gowri seljas üles kaks komplekti, mille ta meestele eeskujuks toob. Tegemist on pigem modernsete casual ülikondadega, mida on kerge nii omavahel, kui ka muude riietega kokku sobitada.

Teine komplekt:

Kuidas on kriis mõjunud Gowri Style House’ile? Selgub, et ettevõte pole vaid miski, mis toodaks ainult ultraglamuurseid rätseparõivaid. Tegelikult saab kodulehel tutvuda ka nende ametirõivaste ja särkide valikuga – just see on aidanud sellisel ajal edukas olla, kui luksuskaupade ostmine on tunduvalt vähenenud.

Kokkuvõtteks on tegemist mitmekülgse kohaga, kust leiab endale meelepärase igasuguse rahakoti ja staatusega mees. Gowry Style House’ist leiab nii valmisülikondi, aga on võimalik lasta endale teha ka eksklusiivne rätsepa käe all valminud rõivakomplekt, mida pole kellelgi teisel. Hinge saavad rahuldatud “tavalised eesti mehed”, aga ka luksusejanused härrased. Tuleb vaid kohapeale uudistama minna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga