Kes ütleb, mis on moes?

Kes ütleb, mis on moes?

Nagu mõned minu blogi lugejad teavad, olen saanud uue väljakutse moetoimetaja näol. Igal laupäeval ilmub Õhtulehes moekülg, mis on pühendatud trendisuundadele ning võiks inspireerida inimesi huvitavalt riietuma ja julgemalt eksperimenteerima. Kes aga ütleb, mis on moes? Kui Vogue ütleb, et kitsaste teksaste aeg on läbi, kas õige moeteadlik inimene viskab need minema ja jookseb poodi laiade järele?
 Minu isiklik seisukoht on see, et igaüks võiks kanda seda, mis endale meeldib ja kitsad teksad sellepärast ära visata, et need pole moes pole just parim mõte. Praegusel sügisel on suur teema punane värv, aga kui sulle see kohe kuidagi ei meeldi, siis on ju okei, kui käid ringi hoopis sinises. Kas pole mitte igav, kui kõik loevad moepiiblist, mis on moes ja jooksevad poodi samade asjade järele? Oh jaa, ma armastan poodelda ja oma raha kaubanduskettidele jätta, aga usun vaba loomingu lendamisse ning vanade ja uute miksimisse. Seega on stiil see, mis jääb ja mood kipub olema ajutine nähtus. Mood ei dikteeri, vaid inspireerib mänglema. 
 Muide, käisin mõni aeg tagasi Õhtulehele lugu tegemas Kopli Couture vintage poes ja tegin läbi põneva stiilimuutuse. Valge paruka ja selle outfitiga olen justkui Eesti Lady Gaga ning nihutasin oma fantaasia piiri taas kaugemale. Varsti ilmun seltskonda, kandes lihast tehtud kostüümi! Hahaa, nali! Aga soovitan vahel kuulda inimese nõu, kellega asja tavaliselt ei aruta ja kelle stiil sinu omast erineb, see on pagana põnev!
 Poe emandad Veronika Vallimäe ja Evelin Lõokene soovitasid sõita välismaale ja vaadata seal inimesi, kuidas nemad tänaval riietuvad. See mõte inspireeris mindki. Tunne on, et peab minema vaatama seda asja lähemalt ja taas ette võtma põneva seikluse. Kujutan juba ette, kuidas olen taas Hollandis ning istun Amsterdami kanali ääres ja vaatan kohvi nautides inimesi. Või jalutan Londonis ning vaatan, mida kannavad sealsed inimesed tipptunnil. Tuleb tõdeda, et Horvaatias reisides oli suvel nii palav, et moele ei tahtnud vast keegi mõelda… 

Fotod: Robin Roots

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga