ERILISED EHTED, mis jäävad kauaks saatma

ERILISED EHTED, mis jäävad kauaks saatma

Ikka ja jälle jõuan äratundmisele, et kõige rahuldustpakkuvam on investeerida väärisehetesse. Olen küll aeg-ajalt soetanud möödaminnes mõne soodsa trendiehte, aga väärtust omavad ehted on just need, mis kannavad põlvest põlve. Selle teadmise tuules innustan ka praegusel koolilõpetamiste hooajal mõtlema, et üks parimaid kingitusi nii lõpetajale, tema tublile vanemale või õpetajale on väärisehted.

Ehted: Grenardi, Kleit: Kirill Safonov, Fotod: Marten Martšenkov

Olen väga tänulik oma perele, kes on mulle alati koolilõpu puhul kinkinud ehteid. Siiani on mulle südamelähedased kaks sõrmust, üks neist suure granaadiga vintage-hõnguline ja lausa kuninglikult edvistav hõbesõrmus ning teine pisikese granaadiga ehitud kuldsõrmus. Kui õigesti mäletan, siis olid nad mu ema ja õe ühiskingitus. Ka onu ja tema naise ning vanaema kingitud kõrvarõngad on mu ehtekarbis olulisel kohal ning aeg-ajalt taas mu rõivakomplekte täiendamas.

Mäletan, kui väikese tüdrukuna vanaema ehtekarbis sobrasin ja unistasin, et ühel päeval saavad need kunstiteosed minu omaks. Kui vanaema lahkus, siis oli see hingele valus, aga tema imekaunid ehted jäävad mind alati saatma, tema stiili, kanget karakterit, huumorimeelt ja mõisavalitsejannalikku olemust meenutades. Loodan, et ka minu järglased saavad neist kunagi rõõmu tunda…

Tundub, et suure armastuse ehete vastu olen saanud oma hea maitsemeelega perekonnalt ning tunnen selle üle vaid rõõmu. Ka hetkel seda postitust kirjutades säravad mu sõrmes kaks Grenardi ehtepoe kuldsõrmust, mõlemad lustakalt valguse käes mänglevate briljantidega. Kodulehe avades hakkab mulle silma lause “Ehted kõige kallimatele” ning see paneb mind muhelema. On ju see täpselt see sõnum, mida minu jaoks ka ehted kannavad!

Ehted kõige kallimatele

Koostöös Grenardiga valmis suvehõnguline pildiseeria, mis inspireeris ka mind ennast – äkki soetaks vähem käekotte, käiks vähem väljas söömas ning vaataks mööda šampanjast ja panustaks briljantide särale? Oh, tegelikult soovin ma oma elus seda kõike ja usun, et ka selle blogi lugejad on parajad hedonistid. Aga, rääkides kingitustest, siis esimesena soovitan kinkida briljante – neid ei ole kindlasti kunagi piisavalt ja praegusel ajal on nad targaks investeeringuks. Lihvitud teemantid ehk briljandid on silmipimestavalt ilusad, nad on üks haruldasemaid looduslikke mineraale maailmas ning nende väärtus vaid aastatega kasvab, seega rõõmustab kindlasti nende üle iga koolilõpetaja! Minu hiljutised vaatlused ja tähelepanekud on näidanud, et eriti eredalt pääseb kivikeste ilu esile just valges kullas, aga kollane kuld on samuti kaunis. Tänapäeval tehakse küll väga kauneid tsirkoonidega ehteid, aga teemanti sära on erakordne ja sinna tasub investeerida! Kas teadsid, et teemant sümboliseerib puhtust ja süütust, armastust ja truudust, rõhutades ka iseloomu tugevust ning ustavust nii iseendale kui teistele. See on üks põhjuseid, miks särab kivike paljudel kihlasõrmustel. Kuna teemant on vastupidav, olles kõige kõvem looduslik mineraal, siis usuti vanadel aegadel, et see muudab kandja meelekindlaks, võitmatuks, tugevaks ning annab talle juurde julgust.

Vääriskivide ja briljantidega kuldehted.

Grenardist sain ka hea nõuande kaasa: Tark nipp on kinkida 18aastasele koolilõpetajale ühe teemantiga kaelaehe. Sinna juurde on väga lihtne aja möödudes ehteid juurde kinkida, sest ta toimib nagu baasehe. Uuri briljandiga ehete valikut lähemalt SIIN.

Ühe briljandiga Grenardi kaelaehe.

Hüppasin suure innuga kohe briljantide teema juurde, aga ilma kivideta kuldehe on samuti läbimõeldud kingitus, mis hea kaaslane aastast aastasse. Kui soovid kinkida aegumatut ehet, mis oleks kaasaegne, siis soovitan suurte lülidega kette ja kõrvarõngaid – nad on praegu eriti moes, aga mõjuvad samal ajal nii uudselt kui igavikuliselt. Minimalistlik disain lubab kuldehet sobitada kokku igasugu rõivaesemega, olgu tegemist piduliku õhtukleidi või lihtsa teksapaariga. Grenardi kuldehete valiku leiab SIIT. Mulle väga meeldib nooruslik Zoye bränd, millega piltidel poseerin – see sobib imeliselt igale naisele, olgu tema vanus 16 või 66. Valiku ehteid Zoyelt leiab SIIT.

Tarkust ja naiselikkust sümboliseerivad ehted

Mitmed koolilõpetajad ja nende vanemad soovivad tänada õpetajat – see on ilus žest nende aastatepikkuse panuse eest lapse arengusse. Õpetajale sobivad suurepäraselt kingituseks pärlid, mis sümboliseerivad naiselikkust ja puhtust. Neid peetakse tarkust, tähelepanelikkust ja empaatiavõimet suurendavateks ning just need omadused on minu silmis ka ühel heal õpetajal. Tutvu Grenardi pärlite valikuga SIIN.

Kõik aga pole pärlite austajad ja siis on kaunis kingitus Grenardi Colours seeria ehted kividega, olgu nad siis teemantidega või tsirkoonidega, minimalistlikud või külluslikult värvidega üle kallatud.

Mitte ainult koolilõpetajatele või tüdrukutele

Tähendusega ehted rõõmustavad mitte ainult koolilõpetajaid, vaid ka lasteaia lõpetanule võib kinkida uued kõrvarõngad, millega hea kooli edasi minna. Poodidest leiab imearmsaid hobide ja huvidega vastavaid ehteid nagu näiteks liblikate, lillede või koguni tennisereketiga ripatseid ja kõrvarõngaid. Elus uue ukse avamist sümboliseerib võtmekujulise ehte kinkimine, aga ka nimetähega kaelaehe või käevõru on ilus algus esimeste väärisehete seerias. Valiku ehteid lastele leiab SIIT.

Tean, et minu blogi lugejate seas on mehi, seega härrased, võite rõõmustada, Grenardis on vägev valik ehted ka teile! Kooli lõpetavatele poistele leiab maskuliinseid ja trendikad käeehteid ning ripatseid. Praktiline kingitus läbi elu saatmas on mansetinööbid. Ülikooli minnes on tähendusrikas kingitus pastakas, eriti siis, kui minnakse edasi õppima juristiks või mõnele finantsalale. Kujutage ise ette, kui šikk on haarata pintsaku taskust efektse välimusega pastakas ning sellega märkmeid tegema hakata või kohtumisi kirja panna. Tutvu ehete valikuga meestele SIIN.

Niisiis loodan väga, et saite kingituse tegemiseks siit ekstra annuse inspiratsiooni. Kui tunne on endiselt ebakindel, siis alati päästab päeva kinkekaart – selle üle rõõmustab kooli lõpetaja või õpetaja kohe kindlasti, saades oma maitse järele ise omale meelepärase ehte valida.

Lõppu ka üks silmipimestav vaatamine ja inspireeriv kuulamine 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga